IT infra designer zní jako něco hodně kreativního. Jak bys, Dane, svou pozici popsal?
Jako IT infra designer navrhuji řešení v oblasti compute, storage a virtualizace. Vždycky se snažím, aby bylo co nejlépe provozovatelné, flexibilní a stabilní. A samozřejmě, aby se také nákladově dobře posuzovalo. Takže na tom něco kreativního určitě bude.
Proč tvé kroky vedly zrovna do Spořky?
Před pěti lety jsem hledal nové zaměstnání. Kromě různých kariérních stránek jsem rozhodil sítě i mezi své kamarády. A byl to ten nejlepší nápad, jaký jsem mohl mít. Za mě je to nejideálnější cesta, kterou můžete zjistit, jak to u vašeho budoucího zaměstnavatele opravdu chodí. No a na základě povídání jednoho ze svých přátel jsem se pak rozhodl o místo ve Spořce ucházet. A jsem rád, že to vyšlo :).
"Snažím se přinést do banky inovativní a moderní technologie, které budou naše IT posouvat kupředu."
Na starosti máš zejména rozvoj infrastrukturních platforem. Co všechno se za tím skrývá?
V rámci rozvoje infrastrukturních platforem se snažím přinést do banky inovativní a moderní technologie, které budou naše IT posouvat kupředu. Vždycky, když přemýšlím nad jejich rozvojem pro konkrétní oblast, chci, aby měl přínos nejen pro banku, ale i pro kolegy, kteří budou danou část IT provozovat.
Teď už je nám jasné, že se IT designer nemusí automaticky orientovat také v designu uměleckém. Jak je to ale u tebe? Vymýšlíš rád, jak to doma vylepšit, nebo vypneš a odpočineš si u něčeho úplně jiného?
Než u navrhování nového obýváku relaxuji spíše s foťákem v přírodě. Nejraději fotím zvířata. Kromě toho jsme si nedávno pořídili štěně, takže teď většinu volného času trávíme s ním.
"Čeho si ještě hodně cením, je důvěra a svoboda rozhodování, které nám Spořka dává."
Co tě ve Spořce nejvíc baví?
Jednoznačně kolektiv. Jsem rád, že mám mezi sebou zkušené kolegy, specialisty, se kterými je radost spolupracovat. Čeho si ještě hodně cením, je důvěra a svoboda rozhodování, které nám Spořka dává. IT řešení tu stavíme samostatně, dle svého nejlepšího vědomí a svědomí.
Jak se cítíš v týmu, s lidmi, se kterými pracuješ?
Musím říct, že skvěle. Baví mě projekty, které řešíme v týmu společně. Každý do nich vnáší různé pohledy a myšlenky, ze kterých se daří vytvářet velké věci. Velmi si vážím také zpětné vazby od kolegů, kterým jsem něco nového přinesl, pomohl jim dělat práci jednodušeji a efektivněji.